Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Aşırı sıcak 'üşütüyor'

Fazla sıcakta kalmak da soğuk algınlığına yol açıyor Kışın sert yüzünü iyice gösterdiği şu günlerde grip ve soğuk algınlığı vakaları art...

Fazla sıcakta kalmak da soğuk algınlığına yol açıyor

Kışın sert yüzünü iyice gösterdiği şu günlerde grip ve soğuk algınlığı vakaları artış gösteriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için zencefil, antiseptik olarak sarımsak, antibiotik etkili kekik, vitamin deposu boza ve kestane tüketimini öneren Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, hastalıktan korunmak için aşırı sıcak ortamlardan kaçınmanın da önemli olduğunu vurguladı. Akkurt, aşırı sıcakta oturmanın da hastalığa sürüklediğini, özellikle ısının çok yüksek tutulduğu merkezi sistem ısıtmalı mekanlarda hastalık riskinin arttığını açıkladı.

Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt'un verdiği bilgilere göre, özellikle vücut direnci düşük ve hasta kişilerde daha tehlikeli sonuçlara yol açabilen grip ve soğuk algınlığından korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi şart.

Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisiyle bağışıklık sistemini güçlendirebildiklerini dile getiren Dr. Sinan Akkurt, bağışıklık sistemini hastalığa yakalanmadan önce kuvvetli tutmanın önemine dikkat çekti.

Dr. Akkurt ayrıca kış mevsiminin bu yaygın hastalığından korunmak için günlük yaşamda uygulanabilecek 10 pratik öneride bulundu.
Dr. Sinan Akkurt

Gripten korunmak için 10 pratik önlem
*Bol sulu gıdalar, yeşil yapraklılar ağırlıklı olmak üzere taze sebze ve meyve tüketilmeli.
*Her gün mutlaka bir bardak portakal - limon suyu karışımı içilmeli.
*Aşırı sıcak ortamlardan kaçınılmalı. Odalar mutlaka her gün havalandırılmalı.
*Çay yerine özellikle antioksidan özellikli ıhlamur, ahududu, böğürtlen çayı tercih edilmeli. Günlük iki litre su içilmeli.
*Yemeklerde kekik, nane, çörek otu, kimyon gibi baharatlar daha sık kullanılmalı. Baharatlığa öğütülmüş zencefil de eklenmeli.
*Hastalık en çok elle bulaştığından eller sık sık yıkanmalı.
*Hasta çocuklara öksürürken elini değil, dirseğini kullanması gerektiği öğretilmeli.
*Günde en az 45 dakika yürüyüş yapılmalı.
*Günde en az 7, en çok 8 saat uyunmalı. Sabah erken kalkılmalı.
*Her gün bir kase yoğurt tüketilmeli.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle