Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Sırları

Siz de makyaj yapmaya zaman bulamayanlardan mısınız? Gece geç yattınız ve sabah uyanmakta zorlandınız. Evden hızlıca çıkmanız gerekiyor,...

Siz de makyaj yapmaya zaman bulamayanlardan mısınız?

Gece geç yattınız ve sabah uyanmakta zorlandınız. Evden hızlıca çıkmanız gerekiyor, makyaj yapmaya vaktiniz yok ama bakımsız görünmeyi de istemiyorsunuz. O zaman Evoria.com yaz aylarının en gözde rengi mürdüm tonlarıyla size 5 dakikada makyaj yapmanın ipuçlarını veriyor. İşte 5 dakikada makyaj yapmanın sırları:

Yazın En Gözde Rengi; Mürdüm

Cildiniz donuksa kayısı veya bej tonlarında bir makyaj altı sürün (1 dakika). Gözaltında morluklar, yüzünüzde sivilce veya kızarıklık varsa kapatıcı uygulayın (0,5 dakika). Kapatıcınızın cilt renginizde bir-iki ton açık olmasına özen gösterin. Parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Daha sonra fondöteninizi sürün. Fondöten rengini seçerken de cildinizle aynı ton veya yarım ton koyu olmasına özen gösterin (1 dakika). Sürdüğünüz fondöteni, bir pudra ile tazeleyin. Özellikle elmacık kemiklerinizin altında daha görünür bir şekilde uygulama yapın. Burun ve çene bölgesine küçük dokunuşlarla renk verin (0,5 dakika). Üzerine mürdün tonlarda allık yaparak hem renk bütünlüğü yakalayabilir, hem de yüzünüze canlı ve enerjik biri ifade kazandırabilirsiniz. Esmerseniz; açık tonlarda pembeleri, sarışınsanız; koyu tonlarda pembeleri tercih edebilirsiniz.

Gözlerinize İfade Verin

Üst gözkapağınızın tamamına göz farı sürün. Gözleriniz koyu renk ise ideal olan bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk ise her renk rahatlıkla uygulanabilir Göz makyajında gölgeleri seviyorsanız; kullanabileceğiniz en doğru renklerden biri mürdümdür çünkü açıklı koyulu renk seçenekleriyle istediğiniz gölge oyunlarını yapmanıza izin verir. Göz kapaklarının tamamına mat renkli mürdüm rengi far sürün. Kaşlarınızın hemen altına ise parlak ve açık tonlarda mürdüm rengi far uygulayın. (0,5 dakika). Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerine kalem çekin. Pamuklu bir çubuk ile bu çizgiyi dağıtıp gölgelendirin (0,5 dakika). Kirpiklerinizi tarayıp iki kat rimel sürün. Ve parmağınıza aldığınız bir parça dudak parlatıcısıyla kaşlarınızı düzeltin (0,5 dakika).

Dudaklarınızı Dolgunlaştırın

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çerçeveleyin. Fırça ile rujunuzu sürün. İlk bakışta dudaklarınızın göze çarpmasını istiyorsanız; açık mürdüm tonlarında rujla harika görünebilirsiniz. Ancak eğer gözlerinizde de mürdüm rengini kullandıysanız, dudaklarda daha hafif olmasına dikkat edin. Alt dudağınızın ortasına bir miktar dudak parlatıcısı sürmeyi de unutmayın. Böylece dudaklarınız daha dolgun görünür (0,5 dakika).

Aklınızda olsun: Makyajınızı her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulayın. Fondöten sürerken nemli sünger kullanın. Pudranızı ince bir tabaka halinde büyük bir fırçayla sürün. Makyaj renklerinin kıyafetlerinize uyum sağlamasına özen gösterin.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle