Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Cilt Bakımı Hangi Sıra ile Yapılmalıdır?

Cilt Bakımı Hangi Sıra ile Yapılmalıdır? Cilt Bakım Sırası nedir? Cilt Bakımı Hangi Sıra ile Yapılmalıdır? Uygun bir cilt bakımı için na...

Cilt Bakımı Hangi Sıra ile Yapılmalıdır?
Cilt Bakım Sırası nedir? Cilt Bakımı Hangi Sıra ile Yapılmalıdır? Uygun bir cilt bakımı için nasıl bir sıra izlenmelidir? Adım adım cilt bakım sırası nasıl olmalıdır? Cilt bakımı için sırayla yapılması gereken işlemler nelerdir?


1) Cilt Bakımı, temizleme sütü ile başlamalıdır. Temizleme sütü ile cilt boyunla birlikte temizlenir.

2) Vapozone ile ozon buharı verilir. Vapozone saf oksijen ve rir, cildi bakıma hazırlar, porlan sıkıştırıp cildin ihtiyacı olan oksijeni sağlar. Süre kuru ciltlerde 10 dakika, normal ciltlerde 20 dakika, yağlı ve akneli ciltlerde 30 dakika ol malıdır. Ozon buharının cildi dinlendirme özelliği vardır. Vapozone hamileliğin birinci ve dokuzuncu aylarında kesinlikle uy gulanmaz.

3) Komedon pres ile siyah noktalar temizlenir.

 4) Peeling, kelime anlamı, ölü hücreleri çıkarma yani cildi soyma  demektir. Üç çeşit peeling vardır: a) Hafif peeling, yani soft peeling. Soft peeling, primatör adı verilen aletle yapılır. b) Forment peeling. c) Biyolojik kazıma sistemi.

5) İontoferezle ionizasyon, galvenik akımla cildin ihtiyacı olan maddeleri cilt altına işletilme işi.

6) Cilt bakımı için bundan sonraki adım, cildinize uygun bir cilt maskesi uygulanması işlemidir. Maske, cilt türüne uygun olarak seçilir.

7) Cilt bakımı için bundan sonraki adım ise Pakung uygulanmasıdır. Pakung, cilt yüzeyinde kurumayan maske demektir. Cilt bakımı için en son olarak kremle on-on beş dakika masaj yapılır. Kremin fazlası alınır. Tüm süre yaklaşık olarak bir saat on beş dakikadır.Yirmi dört saat makyaj yapılmaz.Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle