Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Saç dökülmesinden en çok kadınlar şikayetçi

Saç kırıkları nedeniyle kopan ve düşen saç uçlarının bir saç dökülmesi türü olmadığına dikkat çeken uzmanlar, gerçek saç dökülmesini saç kök...

Saç kırıkları nedeniyle kopan ve düşen saç uçlarının bir saç dökülmesi türü olmadığına dikkat çeken uzmanlar, gerçek saç dökülmesini saç kökünün ölmesi şeklinde tanımlıyorlar.

Saç Bakım Uzmanları uyarıyor;

Hekimler, özellikle dış etkenlerin ( hava kirliliği, stres, şehir hayatı vb. ) yoğun olduğu yerlerde yaşayan kadınların ihtiyaçlarına göre doğru şampuan kullanmaları yönünde uyarıyorlar.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız B’iota Laboratuvarları - Bioblas Ar-Ge Direktörü Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, saç telinin büyüme döneminin, saçın yaşam döngüsünün % 85-90’ını içerdiğini, gerileme ve dinlenme  dönemlerinde ise geri kalan % 10-15’lik bölümü oluşturduğun belirtti.

Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, gerileme ve dinlenme dönemleri saçların uzamadığı  evreler olduğunu belirtip şunları söyledi;

“ Dökülen saç teli sayısı 100'den fazla ise dikkate alınması gereken bir sorunla karşı karşıyasınız. Günümüzde çok sık gündeme gelen saçların koparak dökülmesi kavramı, aslında saç uçlarının kırılmasıdır. Saçlar koparak dökülmezler, sadece kırılırlar. Bu nedenle saç sorunu olanların, bitkisel aktifler içeren ürünlere yönelmeleri daha uygundur. Şampuanın hemen her gün kullanılan bir ürün olduğu da düşünülürse, içeriğinin güvenli ve etkinliğinin klinik testlerle kanıtlanmış markaların tercih edilmesi gereklidir. ”

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle