Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Oje sürmekten korkmayın

Bazı kadınlar oje sürmenin çok zahmetli bir iş olduğunu düşünür. Ancak bazı püf noktalarına dikkat ederek, oje sürmeyi eğlenceli ve kolay bi...

Bazı kadınlar oje sürmenin çok zahmetli bir iş olduğunu düşünür. Ancak bazı püf noktalarına dikkat ederek, oje sürmeyi eğlenceli ve kolay bir işe dönüştürebilirsiniz.

Eğer ojeyi çok kalın sürerseniz hiçbir vakit oje çıkartıcısı ile inceltmeye çalışmayın, bu ojenin parlaklığını ve dayanıklılığını azaltacaktır. Ojenin kuruması için zamana ihtiyacınız olacaktır, yatmadan birkaç saat önce sürünüz. Çok çabuk kurmalarını istiyorsanız buzlu suda birkaç dakika bekletmek işe yarayacaktır.

Oje koruyucusunu tırnağın altına doğru uzatırsanız, uçları daha iyi korumuş olursunuz. Daha fazla parlaklık ve dayanıklılık için, oje koruyucusunu her gün yenileyebilirsiniz. Oje renginizi seçerken unutmayın ki: koyu renkler kısa ve köşeli, açık ve pastel renkler uzun ve yuvarlak tırnaklarda daha iyi duracaktır.

Tırnaklarınıza biçim verirken tırnak tipinize en ideal biçimi vermeye dikkat edin. Şayet tırnaklarınızı dar ise, köşeli törpüleyerek daha kuvvetli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınız geniş ise daha uzun bırakıp, yuvarlak törpüleyerek daha ince görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Ojelerinizi sıcak bir yerde saklamak kıvamını bozacaktır, o yüzden en iyisi buzdolabında saklamaktır.

Oje sürerken dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şunlar…

- Oje sürmek için mümkün olduğu kadar açık renkleri tercih edin. Çünkü koyu renkler, sürülme hatalarını daha çok gösterir.

- Ojenin fırçasını tırnağınıza sürerken üzerinde az oje bulundurun. Çünkü çok kalın sürülen ojenin kuruması çok zaman alır.

- Tırnak kenarlarına taşan ojeyi yok etmek için kulak temizleyicisini asetona batırın ve tırnak kenarlarını dikkatlice temizleyin.

- Ojenin yanı sıra fırçanın da kurumaması için her sürüşten sonra şişeyi iyice kapatın.

- Ojeyi önce tırnağın ortasına, sonra iki kenarına uygulayın. Böylece, sürme işlemi daha kısa sürer.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle