Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Az kıyafet giyen çabuk evleniyor !

Az ve ince giyinen kadınlar daha çabuk evlenip daha uzun süre yaşıyor. İngiltere'de ortaya atılan 'çıplaklar daha uzun yaşıyor'...

Az ve ince giyinen kadınlar daha çabuk evlenip daha uzun süre yaşıyor.

İngiltere'de ortaya atılan 'çıplaklar daha uzun yaşıyor' tezi bilimsel olarak araştırma konusu oldu. İngiliz antropolog Edwin Burkhart 70 ve 120 yaş arasındaki 5 binden fazla kadınla görüşmelerinin sonuçlarını 'Social Anthropology Royal' dergisinde yayınladı.

Araştırma, mümkün olduğu kadar ince giymenin yaşam süresini uzattığını doğruluyor.

Burkhart, teorisini şu nedenlere dayandırıyor

Kuru temizleme ve çamaşır deterjanlarının içinde bulunan kimyasal maddelerin artıkları giysilerde kalıyor, terle birlikte bunlar cilde temas edip kansere neden olabilir.

İnce giyinen kadınlar, erkeklere daha çekici gelirler ve böylece evlenme olasılıkları da yükselir, evli insanlar da daha uzun yaşar. Daha çok su, toprak veya rüzgâra maruz kalırlar, bunlar da ömrü uzatır.

Cinsel ilişki sıklığı yüksektir ve seks uzun ömür için bir faktör olarak kanıtlanmıştır.

120 yaşında ama...

Araştırmada ilginç örneklere de yer veriliyor:

120 yaşındaki Philomena Bushfield çocukluğundan beri bir nudist olduğunu belirterek, "Ben 7 yaşından beri, bir çift çoraptan daha fazla bir şey giymedim" diyor. Çok ender hasta olduğunu ve hâlâ enerji dolu olduğunu da belirterek "Şu an 3 erkek arkadaşım var" diyor. (Elmaelma)

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle