Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Bel ağrısına estetik uygulama

Her 5 kadından birisi sırt ve bel ağrısı çekiyor. Kilo fazlalığı, geçmişte yapılan ve bele baskı yapan kontrolsüz aktiviteler bel ağrısını t...

Her 5 kadından birisi sırt ve bel ağrısı çekiyor. Kilo fazlalığı, geçmişte yapılan ve bele baskı yapan kontrolsüz aktiviteler bel ağrısını tetikleyici unsurlar olarak göze çarparken, özellikle kadınlar için büyük göğüsler de bel ağrısını ortaya çıkan sebepler arasında yer alıyor.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur " Göğüslerin büyüklüğü çoğu zaman bel ve sırt ağrılarına, özellikle yaz aylarında pişik başta olmak üzere farklı deri hassasiyetlerine de sebebiyet verir.

Büyük göğüslerin yarattığı sağlık problemlerinin yanı sıra, uygun ölçülerde kıyafet bulamama ve özgüven kaybı gibi sorunlar yaşanmasını da tetikler. Büyük göğüslerde doğumdan ve emzirmeden sonra oluşan sarkma ve form kayıpları ise, bu tarz sorunlar deneyimleyen bayanları özellikle meme küçültme operasyonlarına yönlendiriyor" ifadesinde bulundu.

Korkulacak bir operasyon değil

Meme küçültme operasyonunun korkulacak bir cerrahi olmadığını söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, meme küçültme ameliyatıyla ilgili bilgiler verdi: "Meme küçültme operasyonlarında öncelikle göğüs bölgesindeki fazla deri alınır ve geride kalan dokuya ve meme uçlarına yeniden şekil verilir. Sarkık memeler kaldırılır ve dikleştirilir. Meme küçültme ameliyatları ortalama 1 ila 3 saat sürer. Ameliyat sonrası hastamız genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir.

Meme küçültme ameliyatlarında göğsün durumuna göre öncelikle yapılacak kesi şekli belirlenir. Areola yanı meme başındaki koyu hare etrafına, ters bir T şeklinde ya da çapa şeklinde meme altına kesi atılır. Kesi yapıldıktan sonra, fazla bulunan doku çıkartılır sonra meme orijinal haline sağdık kalınarak yeniden konumlandırılır. Atta yatan meme dokusu şekillendirilir. Gerekiyorsa tekrar meme başı ve areola yeri belirlenir. Bu haliyle daha küçük bir meme dokusunu yeniden şekillendirerek bir araya getirilmesi sağlanır. Dikişler yeni memeyi oluşturma ve desteklemek için derin katmanlı alınarak dikilir. Cerrahi bant ve deri yapıştırıcılarıyla kapatılır".

Emzirmeyi etkilemez

"Hamile kalmayı planlıyorsanız, endişelenmeyin zira meme küçültme operasyonu kesinlikle memenin süt verme fonksiyonlarını engelleyici bir operasyon değildir, sıkıntı duyulmasına gerek yoktur " diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, sadece hamilelik sırasında meydana gelen değişikliklerin, memelerin deforme olmasına neden olabileceğini söyledi ve ekledi: "Meme küçültme ameliyatı sonrasında bölgeye sargı ve bandaj yapılır. Göğüslerde şişmeyi engellemek ve memeleri desteklemek için elastik bandaj ve destek sutyen giydirilir. Sargı altındaki diren, oluşabilecek aşırı kan veya sıvı akıntısını toplamak için konulur. Meme küçültme ameliyatı sonrasında memenin nihai şekli ve konumu, birkaç ay içerisinde belli olur".

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle