Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Düğün öncesi estetiği: Gelin kılavuzu

Çoğunlukla yaz mevsiminde yapılan unutulmaz düğün merasimi öncesinde, başrol oyuncusu gelinlerin yardımına estetik cerrahi ve medikal uygula...

Çoğunlukla yaz mevsiminde yapılan unutulmaz düğün merasimi öncesinde, başrol oyuncusu gelinlerin yardımına estetik cerrahi ve medikal uygulamalar koşuyor.

"Düğün günü gelinler güzel, büyüleyici ve bakımlı olmak istiyorlar. Düğün öncesi estetiği ister cerrahi bir uygulama olsun, ister ameliyatsız estetik ve medikal uygulamalar olsun, hepsi için en uygun mevsimdeyiz. Bu tarz girişimlere en az 3-4 ay öncesinden başlamak en doğru karardır" diyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, düğün öncesi estetiğinde yapılabilecek uygulamaları anlattı.

Saçlarınızı canlandırın

"Saçlar yüz güzelliğine çok büyük bir katkı sağlar. Özellikle gelinler, saçlarına çok daha fazla önem veriyorlar. Kliniklerimizde gür, parlayan ve sağlıklı saçlar için farklı tedavi seçenekleri sunuyoruz. Bunlardan birincisi mezoterapi. Saç mezoterapisinde, saçlı dokunun 2-3 mm hemen altına inerek, incecik uçlu iğneler vasıtasıyla, dokunun beslenmesini ve güçlenmesini sağlayacak vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı bileşimler içeren sıvı enjekte ediliyor. Bir diğer uygulama ise, Organik Saç enjeksiyonudur. Bu uygulama ile hem saçlarınızı canlandırabilir hem de bölgesel yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Bölgesel yağınızı aldıktan sonra, bu yağı kök hücreden zengin hale getirip bu sefer saç derisine enjekte ediyoruz. Kök hücrenin tüm avantajları saçlarda hissediliyor. Ayrıca dediğim gibi inatçı bölgesel yağlanmadan da bu şekilde kurtulabiliyorsunuz".

Cilt tedavilerine başlayın

"Ülkemizde evlenme yaşı giderek artıyor. Özellikle büyük şehirlerde 25 yaş üstü gelinlerin sayısı oldukça fazla. 25 yaş sonrası ise kilit bir dönemdir. Gözle tam olarak görülemese bile cilt ve cilt altı dokusu, kaslar ve hatta kemikler bile yaşlanmaya başlar. Düğün öncesi estetiği bir vesile olarak, gelinler güzellik koruyuculuğuna başlayabilirler. Daha canlı, daha gergin, doğal ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak mümkün. Bu noktada önerilebilecek pek çok seçenek var. Örümcek Ağı estetiği, ultraterapi gibi uygulamalar, cildi hem tedavi eder, hem de gecenin yıldızı olmanıza fayda sağlar. Özellikle Örümcek Ağı estetiği, yağ enjeksiyonlarıyla kombine edilerek, belirgin bir kontür hattı oluşturmamıza yardımcı oluyor".

Gözaltı morluklarınızı yok edin

"Gözaltı morlukları pigmentasyon ve damarsal sorunlardan kaynaklanan problemlerdir. Hatta bazı hastalarda gözaltlarında çökme bile oluşabiliyor. Göz bölgesi iletişim için son derece önemli bir bölge ve estetik katkısı çok fazla. Gözaltı ışık dolguları, lazer tedavileri, gözaltı morluğunun nedeni araştırıldıktan sonra uygulanan farklı tedavi seçenekleridir. Gözaltına kapatıcı dahi sürmenize gerek kalmadan muazzam bir göz çevresi estetiği sağlar".

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırın

"Evlenince biraz daha bakımlı ve tüylerden arınmış bir bedeni tercih eden gelinler için lazer epilasyon son derece faydalı ve pratik bir çözüm sağlıyor. Yüz, kol altı, genital bölge, bacak ve kollar veya bedenin her neresinde istenmeyen tüyler varsa, kalıcı bir şekilde yok edilebilir. Bunun için kliniklerimizde kişiye özel lazer epilasyon planlaması yapılır"

Dudak ve buruna dolgu

"Dudaklarının biraz daha diri ve belirgin olmasını sağlamak, dolgu uygulamalarıyla mümkün. Dolgular ayrıca dudaklara nem takviyesi de yaptığından pürüzsüz, canlı ve taze bir görüntü sağlar. Dolgular ayrıca geniş kullanım olanaklarından dolayı, özellikle burun görüntüsünü sevmeyen gelinler için de faydalı. Burun dolgusuyla kemerli burun düzleştirilebilir, hafifçe kaldırılabilir. Cerrahiden korkan veya düğün öncesinde cerrahinin risklerini göze alamayanlar için pratik bir çözüm sağlar".

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle