Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Rahat bir doğum için yapılabilecek egzersizler

Doğum öncesinde ve sırasında öğrendiğiniz solunum tekniklerini hatırlayın ve daha rahat bir doğum için onları kullanın. Kegel egzersiz...

Doğum öncesinde ve sırasında öğrendiğiniz solunum tekniklerini hatırlayın ve daha rahat bir doğum için onları kullanın.

Kegel egzersizleri için aşağıda sıraladığımız hareketleri deneyebilirsiniz:

İdrar yaparken idrarınızı bir anda yarıda kesin ve tutun. Bu sırada kullandığınız adale grubu, vajina ön duvarını ve idrar yollarını destekleyen gruptur. Ardından idrarınızı bırakarak bu işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

İki parmağınızı vajina girişine bir miktar içeri girecek şekilde yerleştirin. Bu vaziyetteyken vajinanızla parmağınızı sıkmayı deneyin.

Parmağınızı sıkıca kavrayıp bırakın. Bu işlem girim kaslarını çalıştırarak güçlendirir. Aynı zamanda klitorisin kanlanmasını artırır.

Parmağınız girimdeyken önce parmağınızı vajinanızı kullanarak dışarı itmeye çalışın, ardından sadece vajinal kaslarınızla içeri çekin.

Bu adalelerin yerini ve nasıl kullanılacaklarını öğrendikten sonra aynı işlemi yere çömelmiş vaziyette sanki vajinanın girişinde bir kalem tutmuş gibi düşünerek dizlerinizin üzerinde tekrar deneyin

Sırt üstü yatar vaziyetteyken alt karın ve kalça kaslarınızı kullanarak vajinanızın girişinde ve düz durur vaziyette olduğunu farz ettiğiniz bir kalemi, yukarı doğru kaldırırmış gibi düşünerek bu hareketi tekrar edin.

İki parmağınız vajinanın girişinde ve onları sıkıca kavramış vaziyetteyken alt karın kaslarınızı kullanarak parmağınızı klitorise yönlendirmeye çalışın.

Her maddede yazan hareketi on defa yaparak bir set oluşturun. Üç set bir seans meydana getirir.

Egzersizleri sabah ve akşam saatlerinde iki grupta yapın.

Egzersizleri uygulamadan önce doktorunuza danışın.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle