Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Bahar, umut ve aşk..

Bahar geldi hani nerde aşk? Kış gitmemek için ne kadar inat edip , bahar taze bir genç kız gibi bir o kadar naz ettiyse de işte geldi ...


Bahar geldi hani nerde aşk?

Kış gitmemek için ne kadar inat edip , bahar taze bir genç kız gibi bir o kadar naz ettiyse de işte geldi nihayet. 

Her beklenen gibi özlemle, umutla geldi! Taze yüreklerde aşka hazırlıkla! Doğa uyandı, ağaçlar gelin misali çiçeklerle bezenmiş, toprak ana can vermeye başlamış üzerine ayak basan her nefese!

Ruhlar uyanmaya, yürekler kıpırdanmaya ; ateşleyecek bir bakış, bir masum gülümseme ruha dokunacak ruhu bulmak için hazır ve nazır bekleyişte!

Bu sabah yolumu süsleyen o güzelim ağaçları seyir ederken keyifle, insanların yüzüne yansıyan baharı görmek, aman Tanrım hele de o cıvıl cıvıl kuşların sesi yok muydu? Yüreğimden kocaman sesiz bir çığlık yükseldi :” Ohh be hayat, ne güzel şeymiş yaşamak!” Oysa ben değil miydim? Birkaç ay öncesinde sonbaharın hazan renginde aynı yolu adımlarken düşen her bir yaprak da geçmişimdeki bir anıyı gören!

Onlara bakıp hüzünlenen….

Bugün aynı yolda aynı ben fakat ruhum ve yüreğim kışın teslimiyetçiliğinden kurtulmuş, umuda yelken açmış, yüzümde kocaman bir gülümseme hadi hazırım diyorum gelecek tüm güzel sürprizlere! Hep derdim ki bahar gençler için aşk mevsimidir yüreklerindeki tazeliğe yakışan! Doğanın uyanışı onlara özel ve ait, yalnız seyretmek düşer bizlere bu güzelliği ve masum heyecanları…

Oysa bahar, hayatını resetlemek , gönlünü sevmeye sevilmeye açmak, yaşama sevinci doldurmak isteyen herkes için Tanrı nın verdiği yeni bir şansmış, benim bugün anladığım. Bu kadar uzun bir girizgahtan sonra hadi gelelim asıl meseleye yani bahar geldi hani nerde aşk? Sorularını duyar gibiyim! Dostlarım aşk randevulu olmuyor hepimizin malumu! İyi de geldiğinden nasıl haberdar oluruz? Ya da emin oluruz! İşte bu da yaşayana özel muammama.

Benim kendime özel reçetem şudur ki sizinle paylaşmak istediğim; öncelikle hayatımın erkeği acaba hangisi diye etrafıma öyle şaşkın şaşkın bakmayı düşünmüyorum. Kendime şöyle tepeden tırnağa bahara ve bana yakışan, hem güzellik hem de ruhsal terapiden geçmek başlangıç için fena olmaz diyorum.

Eee bunca kendimi şımarttıktan sonra daha bir değerli hissedip, seveceğim ve sonuç olarak aynadaki yüze güveneceğim tartışılmaz. Hadi biraz da alış veriş şöyle yaza hazırlanmak için keyifli olmaz mı? Biz böyle mutlu, kendine güvenli, hayatın can bulduğu yerlerde keyifle gezelim.Yaydığımız bu pozitif enerjinin büyüsüne kapılan biri nasılsa gönül kapımızı çalmak için cesaret edecektir değil mi?:)

Dilek YAKA
Hayatı sevmek için, insanları sevmek için önce kendimizi sevmemiz gerektiğini bunun bencillik olmadığını öğrenmek mutlu olmanın ilk basamağı değil midir? Sorunlar listelerimiz yerine hayatın güzelliklerini bir bir sıralayan listelerimizi kıyaslayalım bakalım. Bizi sevenlerle bizden haz etmeyenleri de! Hangisi daha fazla ? Hazır bahar geldi dedik, kendimize yine kendimizin vereceği şansla umudumuzun beslediği mutluluklarımızı yakalayabiliriz. Sorun kendi ve beynimizde ruhumuzda ise çözümde yine orada yatıyor! Bize düşen içimizde ki bize kulak verip önce onu dinlemekte. .

Baharın bu canlı, renkli, kıpır kıpır güzel günlerinde ruhunuza dokunabilecek ruhu bulmanızı diliyorum. Ben onu zaten buldum diyorsanız o zaman sevginizle besleyerek büyütün ki son nefesinize kadar ruhunuzu şımartmaya devam edin. Umut mevsimlerine yağan her karda baharı müjdeleyen bir kardelen hep vardır, unutmayın! İş ki onu bulabilip fark etmekte!

Yolumuz umut, yoldaşımız sevgi olsun dostlar!

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle