Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Soya kadınlar için sağlık kaynağı

Uzmanların, özellikle kadın sağlığında çok fazla önem taşıdığı konusunda birleştiği soyanın; göğüs kanseri ve kalp hastalığı riskinin yanı s...

Uzmanların, özellikle kadın sağlığında çok fazla önem taşıdığı konusunda birleştiği soyanın; göğüs kanseri ve kalp hastalığı riskinin yanı sıra rahim kanseri olasılığını da azalttığı tespit edildi.

Yaklaşık 5 bin yıldır Çinlilerin sağlık kaynağı soyanın, vücudumuza ve zihnimize olan faydalarının saymakla bitmeyeceği belirtiliyor.

Baklagil ailesinden gelen soyanın Türk mutfağına girişi, henüz çok yeni. Dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır kullanılan bu mucizevi besin, içerdiği çok özel vitamin ve mineraller sayesinde yemeklerde lezzet ve sağlığı bir arada sunuyor.

Kemikleri güçlendiriyor

Uzmanlar, günde 25 gram soya proteininin kolesterolü yüzde 9 civarında düşürdüğünü belirtiyor.

Soya proteininin yararları

- Menopoz dönemi şikayetlerini azaltıyor.

- Meme kanseri ve prostat kanseri riskini düşürüyor.

- Kalp hastalıklarından koruyor.

- Kemikleri güçlendiriyor, kemik erimesini önlüyor.

- Yararları bilindiği halde, tatsız tuzsuz olduğu düşünüldüğü için pek fazla kullanılmayan soya ürünlerine daha fazla lezzet katmak için, uzmanlar harıl harıl çalışıyor.

- Yemeklerde, et ve kıymayla birlikte veya onların yerine kullanılabilen soyayı, ekolojik ürünlerin satıldığı dükkanlardan ve aktarlardan satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle