Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Mutlu evliliklerin gizli kahramanı: Renk Şifresi

Kişisel ve Mimari Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, evinizi Kişisel Renk Şifrenize göre dekore etmenin önemini vurguluyor. Çiftler...

Kişisel ve Mimari Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, evinizi Kişisel Renk Şifrenize göre dekore etmenin önemini vurguluyor. Çiftler arasında doğru renk tonları tespit edilip dekorasyonda doğru uygulamalarla kullanıldığında evin huzuru kat kat artıyor.

Renk Şifresi parmak izi gibidir. Genetik ve çevresel faktörlerden bağımsız olarak her birey için farklıdır. Yeni evlenecek çiftler bir yandan düğün ile ilgili küçük detaylarla uğraşırken bir yandan da birlikte bir ömür geçirecekleri evlerini dekore etmeye çalışıyor. Renk Şifrelerine uygun olmayan dekorasyonun, uzun vadede çiftlerin evde beraber zaman geçirmekten uzaklaştırdığının altını çizen Kişisel ve Mimari Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, renk şifrelerini çözerek çiftleri ait olduğu renk tonlarıyla buluşturuyor.

Yeni bir yaşama adım atacağınız evin, huzurlu ve keyifli bir atmosfere sahip olması çok önemli. Evli bir çift, içinde bulunduğu atmosferde huzurlu, mutlu ve dingin hissetmeli. Dünyayı her şeyden önce renklerle algılarız. Dolayısıyla evin içindeki renk ton seçimleri ve bunların birbiri içerisinde ne dozda nasıl kullanılacağı kritik bir öneme sahip.

“Renk tonları gizli kahramanlarımızdır doğru renk tonu, doğru model de doğru desenle birleştiğinde mükemmel bir algı yönetimi yapmamızı sağlar” diyor Muslu. “Ama en önemlisi iç huzurumuzu pekiştirir ve iyi hissetmemizi sağlar” diye ekliyor.

Doğru renk tonunun kişisel Renk Şifresi ile örtüşmesi çok önemli, her renk tonu her insana aynı etkiyi yaratmıyor. Birinin çok beğendiği bir tablo başkasına kasvetli gelebiliyor. Kişiye özel renk tonlarını kesin olarak bulan Renk Şifresi yöntemi; sadece bir rengin değil, her rengin sizi en iyi gösteren tonlarını keşfetmenizi sağlıyor.

Evlenecek çiftlerin evlerini döşerken ortak zevklerin renk şifresine göre belirlenmesi gerektiğinin altını çizen Kişisel ve Mimari Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, “Renk Şifresi analizinden sonra hızlı ve hatasız alışveriş yapabilmek mümkün. Öncelikle Renk Şifresi ile çiftlerin ortak renklerinin belirlenmesi ve bu renklere uygun evin dekore edilmesi gerekiyor. Uyuşmayan renkler kişileri evden uzaklaştırabilir. İkizlerde bile uyuşmayan renkler mutlaka var. Çiftlerde bu uyuşmayan renklerin mutlaka ortaya çıkarılması gerekiyor.” dedi.

Zeynep Tarhan Muslu’dan yeni evlenecek çiftlere 3 Renk Şifresi tüyosu:

1- Siz ve eşiniz dışında seçimlerde kimseden fikir almayın, Renk Şifresi aile bireylerinde de farklılık gösterir. Son kararı mutlaka siz belirleyin.

2- Seçtiğiniz objelerin formu renk tonuyla örtüşüyor mu diye mutlaka gözlemleyin. Örneğin altın varaklı bir mobilya soğuk mavi bir duvar önünde yüksek ihtimalle çok uyumsuz kalacaktır.

3- Yatak odasında çiftin beraber iyi göründüğü en doğru tonu yakalayarak bu renk tonunun yumuşatılmış halini duvara uygulayın.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle