Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Göğüs estetiği öncesi 3 altın kural

Dünyada ve ülkemizde meme estetiği yaptıranların sayısı, her geçen gün katlanarak artıyor. Ameliyat sonrası problem yaşamamak için, meme est...

Dünyada ve ülkemizde meme estetiği yaptıranların sayısı, her geçen gün katlanarak artıyor. Ameliyat sonrası problem yaşamamak için, meme estetiği olmadan önce araştırılması gereken 3 konuyu Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur açıkladı.

" Göğüs estetiği denilince sadece, meme büyütme operasyonları akla geliyor, oysaki hastanın meme dokusu öncelikli olarak incelenmeli, sarkıklığı, boyutu ve ya olası diğer problemleri anlaşıldıktan sonra, hangi uygulamanın yapılması gerektiği planlanmalıdır" diyen Estetik, Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur " Söz gelimi sadece silikon implant takarak, sarkmış ve form kaybı yaşayan bir göğsü, dikleştirmek ve doğal bir forma sokmak mümkün değildir.

Aynı operasyon içinde, meme dikleştirme ve sonrasında meme implantı yerleştirilerek istenilen forma kavuşturulur, bu sebeple hastaların her şeyden evvel, meme dokularındaki asıl sorunun ne olduğunu bilmeleri gerekir. Bunun içinde araştırmalarını yaptıktan sonra uygun buldukları bir estetik cerraha muayene olmaları lazımdır. Bu birinci kural. " ifadesinde bulundu.

Öncelikle siz istemelisiniz

" Meme operasyonu yaptırmadan evvel öncelikli olarak şu soruyu sormak gerekiyor: Bu operasyonu neden olmak istiyorum? Estetik operasyonlar kişisel tercihleridir. Eşiniz ya da çevrenizdekiler istiyor diye, kesinlikle kafanızda soru işaretleri bırakan uygulamalara sıcak bakmamalısınız. Eğer göğüslerinizin formundan memnun değilseniz ve bunu gerçekten "siz" istiyorsanız yaptırmalısınız" diyen Cihantimur, ayrıca kendinden emin bir duruşun iyileşme dönemine bile katkısı olduğunu vurguladı.

Soru sormaktan çekinmeyin

"Son olarak kararınızı verdikten sonra doktorunuza ne istediğinizi açıkça söylemelisiniz. Muayene olduktan sonra, istekleriniz ve doktorunuzun önerileri birleşince ortaya meme operasyonunuzun planı çakar. Eğer göğüslerinizde sarkma varsa, ek operasyonlar önerilebilir, göğüsleriniz çok büyükse, meme küçültme önerilebilir veyahut doktorunuz eğer uygun bir profile sahipseniz, size sadece yağ enjeksiyonu ile istediğiniz formu sağlayabileceğini söyleyebilir.

İşte bu aşamada doktorunuza aklınıza takılan her soruyu sormalısınız. İyileşme dönemi ayrıntılarını, kullanmanız gereken ilaçları, ne zaman sosyal hayatınıza geri dönüş yapabileceğinizi sormanız ve net cevapları almanız gerekiyor " diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, doktor ve hasta arasındaki diyaloğun önemine de dikkat çekti.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle