Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Estetik için bahar ayları ideal

Bahar gençlik gibidir kış gibi yaşlılığı geride bırakır dünyaya renk verir. İlkbahar, doğanın üzerine çökmüş olan kışın rehaveti, yıpratıcıl...

Bahar gençlik gibidir kış gibi yaşlılığı geride bırakır dünyaya renk verir. İlkbahar, doğanın üzerine çökmüş olan kışın rehaveti, yıpratıcılığı ve karamsar psikolojisi sonrası bir yeniden doğuş, bir enerji salınımı ve renklerle bezenme zamanıdır. Bu psikoloji ile kişiler coşar ve bu beden görüntülerine de yansır. Bu yüzden estetik cerrahi merkezlerine bir akın da başlar.

Medicana International İstanbul Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Kutlu, ilkbahar mevsiminde uygulanan estetik uygulamalar hakkında bilgilendirdi.

Estetik cerrahi için başvuran hastaların en sık sorduğu sorulardan biri, " bu tür bir girişimi yaptırmanın en doğru zamanı nedir?" Acaba şimdi liposuction yaptırsam şişlik ve morluklarım ne kadar sürer? Karın gerdirme ameliyatı olsam yazın denize girebilir miyim? Burun ameliyatı olsam güneş ışınları zarar verir mi?

Aslında bunlar çok doğru ve yerinde sorulardır çünkü bir Plastik cerrah olarak ben de estetik cerrahi girişimlerinde zamanlamanın ortaya çıkacak sonuç açısından bunun akıllıca olduğuna inanırım çünkü bu tür girişimler sonrası güvenilir ve emin bir iyileşme, ödem ve nedbelerin yok olması için belli bir süre geçmesine izin vermek, özellikle de bunu saklı tutmak isteyen kişiler için önemlidir.

İlkbahar, Estetik Mevsimidir
Evrensel olarak bahar, yüz germeden liposuctiona kadar herhangi bir estetik girişimin yapılabilmesi için en uygun mevsimdir. Özellikle de baharı hissetmeye başladığımız bu erken döneminde henüz bol ve nispeten kapalı giysileri üzerimizden atmadığımız için örneğin meme büyütme, küçültme, karın veya kol germe ameliyatlarının vücudumuzda yarattığı değişiklikleri görünmez kılarız. Öte yandan, yüzdeki botox, dolgular, lazer uygulamaları, kimyasal veya mekanik dermabrazyonlar veya iple veya cerrahi yüz germe gibi girişimler, göz derisi sarkması ve torbalaşmanın düzeltilmesi gibi girişimlere zarar verecek güneş ışınlarından sakınmak yine bu mevsimde mümkündür.

Bahar öncesi kış ise baharda yaptırmayı düşünülen estetik cerrahi girişimleri için iyi bir hazırlık mevsimidir. Kişi bir taraftan cerrahı seçmek, bütçesini ayarlamak, yapılacak ameliyatlar ile ilgili birikim kazanmak ile meşgulken öte yandan vücut şekillendirme ameliyatları öncesi kilo vermek için sağlıklı bir diyet programı uygulamak gibi bir şansa da sahip olur. Bu arada zamanı ve olanakları uygun olanlar da kış sporları ve kışın diğer zevklerinden de mahrum kalmadıkları gibi, iş yoğunluğunu da bu dönemde düzenleyip kendilerini baharda yaptıracakları girişimlere hazırlamış olur.

Tüm bu yukarıda anlattıklarımızı bir parola halinde özetlemek ve ifade etmek istersek bu döneme,
"Hazırlan ve kandır" adını verebiliriz…

Hazırlık Döneminden Sonra Bahar Mevsimi İçin Önereceğimiz Ameliyatlar
Vücut şekillendirme girişimleri,
Meme büyütme, küçültme ve toparlama,
Karın germe ve/veya kol germe ,
Liposuction ile adeta bir heykeltraş gibi çalışarak vücudu şekillendirme,
Çarpık bacakların, yağ enjeksiyonları veya protezlerle giderilmesi ve bunlara ek olarak yüzü de fit bir vücutla bütünleştirmek için basit günlük uygulamalar olan botox, dolgu maddeleri, PRP, iple germe, lazer uygulamaları yapılabilir.

Öte yandan, gerektiğinde blefaroplasti ( göz kapağı ameliyatları ) kaş kaldırmaz, rinoplastiler ve hatta yüz germe ameliyatları bunlara eklenebilir.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle