Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Göz altı torbalarının en büyük nedeni stres

Göz altında cilt yüzeyine yakın bölgedeki kan damarları, bu bölgenin daha hassas olmasına ve daha çok bakıma ihtiyaç duymasına neden o...

Göz altında cilt yüzeyine yakın bölgedeki kan damarları, bu bölgenin daha hassas olmasına ve daha çok bakıma ihtiyaç duymasına neden olur. Oldukça ince ve hassas olan bu bölgede farklı sebeplerden kaynaklanan torbalar oluşabilir. 

Evoria uzmanları, göz altı torbaları sorunundan kurtulmak isteyenlere pratik çözüm önerileri sunuyor.

Uykusuzluk ve yorgunluk baş düşman

Yetersiz uyku, tüm ciltle beraber gözlerinde yorgun ve kötü görünmesine sebep oluyor. Yorgun bir cilt göz altlarının daha karanlık ve koyu görünmesine neden olur. Aniden çıkan toplantıya yorgun gözlerle katılmak istemiyorsanız göz altlarına acil çözüm için göz bakım “roll-on” kullanabilirsiniz. Evoria.com’da indirimle satışa sunulan Garnier Kafeinli Göz Roll-On acil durumlarda kurtarıcınız olacaktır. İçindeki kafein sayesinde göz çevresi uyarılır ve yorgun görüntü ortadan kaybolur.

Göz altı torbalarının en büyük nedeni stres

Gün içinde bilgisayar başında uzun saatler çalışmak, hızlı yaşam temposu, stresli iş hayatı gibi etkenlerden dolayı göz altlarında koyu halkalar oluşabilir. Eğer yaşam şeklini değiştiremiyorsanız, dışarıdan destek almalısınız. Evoria uzmanları Shiseido White Lucency Perfect Radiance Brightening Eye Treatment - Göz Çevresi Aydınlatıcı Göz Bakımı’nı öneriyor. Göz çevrenizde oluşan bu kötü görüntü biraz bakımla ortadan kalkabilir.

Kalıtımsal nedenler

Gözlerin altında koyu renkli alanlar, genelde kalıtımsal sebeplerle genetik olarak ortaya çıkıyor. Bu durumda ailenin diğer üyelerinde de benzer etkiler gözlemleniyor. Böyle bir durumda, cilt rengini açacak destekleyiciler kullanmak cildin daha aydınlık daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Evoria.com’da satışa sunulan Shiseido White Lucency Perfect Radiance Brightening Eye Treatment - Göz Çevresi Aydınlatıcı Göz Bakımı bu konuda sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Göz altı torbaları için düzenli krem kullanın

Belirli bir yaştan sonra göz çevresindeki deride kırışmalar başlar ve kararmalar meydana gelir. Deri kıvrımları, gözlerin altında kabarıklık yaratmaya başlar. Dışarıdan destekleyerek bu kırışıklar en aza indirilebilir. Evoria.com’da satışa sunulan Physicians Formula Intensive Wrinkle Corrector Eye Cream - Yoğun Kırışıklık Düzeltici Göz Kremi ile göz altı torbalarına çözüm bulabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda gözle görülebilir değişikliği farkedeceksiniz.

Yatmadan önce makyaj temizlenmeli!

Gün boyu makyajdan dolayı nefes almayan ciltte özellikle hassas yapıya sahip göz altlarında torbalanma görünür. Makyaj temizliği konusunda ihmalkar davranmak göz torbalarının oluşumuna neden olabilir. Makyajı iyi temizlemeden uyumak gibi özensizlikler, göz çevrenizde hemen kendini gösterir. Ayrıca zayıf etkili makyaj temizleyicileri kullanmak da, göz çevresinin zorlanmasına neden olur. Evoria uzmanları Biotherm Biosourche Biocils Special Waterproof - Göz Makyaj Temizleyici gibi ürünlerle göz makyajını kolaylıkla çıkaracak solüsyonlar kullanmanızı öneriyor.

Güneş ışığına dikkat

Güneşe maruz kalındığında göz altındaki melanin seviyesi artar. Artan bir düzeyde deri pigmentasyonu olur. Bunun için güneş ışığına krem sürmeden çıkmamak gerekiyor. Güneş ışığından sağlıklı şekilde yararlanmak için iyi bir nemlendirici kullanmanız yerinde olacaktır. Bunun için Evoria.com’da satışa sunulan Biotherm Rides Therapie Yeux - Göz Çevresi Bakım Kremi kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle