Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Genç Cildin Sırrı, Kök Hücrede Gizli!

Kök Hücre Tedavisi, ciltte meydana gelen genel yaşlanma etkilerini gidererek; cildin, 10 yaş daha gençleşmesini sağlıyor. Transmed Tıp Mer...

Kök Hücre Tedavisi, ciltte meydana gelen genel yaşlanma etkilerini gidererek; cildin, 10 yaş daha gençleşmesini sağlıyor.

Transmed Tıp Merkezi, Kök Hücre ile birlikte, yaşlanma sonucu ciltte ortaya çıkan ve bugüne kadar tedavi edilemez olduğu düşünülen kırışıklık, gevşeme, sarkma ve yıpranmalar ile başa çıkılabileceğini ve cildin 10 yaş gençleşebileceğini açıkladı.

Transmed Tıp Merkezi Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Kök Hücre Tedavisi yöntemi ile, söz konusu yaşlanma etkilerinin tedavisinde, kişiye daha genç görünümlü bir cilt kazandırılıyor. Bu tedavide hastanın kendi fibroblast hücreleri çoğaltılarak özel enjeksiyon teknikleri ile hastanın yüzüne enjekte ediliyor ve böylece dokunun eski canlılık, parlaklık ve sıkılığını kazanması sağlanmaktadır.

Nasıl Uygulanır?
Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü ve Kurucusu Dr. Melike Külahçı, Kök Hücre Tedavisini şöyle anlatıyor: "Kök hücre tedavisi, hastanın kendi fibroblast hücrelerinin çoğaltılarak tedavi amaçlı kullanılması tekniğidir. Öncelikle hastanın kulak arkasından 2 mm. çapında bir doku örneği punch biyopsi ile alınır. Alınan biyopsi, gelişmiş ileri teknoloji laboratuvar şartlarında otolog hücre kültürleri aracılığıyla özel bir işleme tabi tutulur ve fibroblast hücreleri üretilir. 4 hafta sonunda, fibroblast hücreleri uygulamaya hazır hale gelir. 


Dr. Melike Külahçı
Uygulama 3 seans halinde yapılır ve her seansta hastanın cildine 20-40 milyon arası fibroblast hücresi enjekte edilir. Toplamda hastanın cildine ortalama 100 milyon fibroblast hücresi verilmiş olur. Bu sayede cilde enjekte edilen genç ve taze fibroblast hücreleri, bırakıldıkları bölgede faaliyete geçerek kollajen ve elastin üretimi yaparlar; ciltte güçlü bir antiaging aktivite göstererek cildi sıkılaştırırlar. Genel anlamda bir cilt gençleştirme ve canlandırma etkisi sağlanmış olur."

Neden Kök Hücre Tedavisi?
• Doğal ve güvenlidir.
• Yan etkisizdir.
• Tedaviden hemen sonra günlük yaşama dönebilirsiniz.
• Kalıcı ve uzun etkilidir.
• Antialerjiktir.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle