Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Doğumdan Sonra Kilolar Neden Verilemiyor?

Sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor. Değişen beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik v...

Sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor.

Değişen beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve beraberinde doğum yöntemi olarak sezeryanın yaygınlaşması ile anne adaylarının kilo vermekte zorlandığını belirten TurkHealthTourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök, şunları söyledi:

“Anne olmak her kadının istediği, ancak bir taraftan da doğum sonrası kilolar nedeniyle çeşitli kaygılar yaşadığı bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün beslenme alışkanlıkları, obezite, hareketsizlik, değişen çalışma koşulları ve bunlarla birlikte sezeryan doğumun yaygınlaşması ile anne adaylarının bu süreçte yeterli kiloyu veremediği görülüyor. Özellikle göbek bölgesinde simit görünümü, çatlaklar ve sarkmalarla ilgili vakalar arttı. Bu noktada çözüm, anne adaylarının beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmesi, mümkünse normal doğumu tercih etmesi ve doğumdan sonra düzenli spor yapmasıdır. Eğer istenilen ölçüde kilo verilemezse estetik cerrahi yöntemleri denenebilir. Göbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe en çok başvurulan yöntemler arasında. Doğumdan sonra göğüs sarkması yaşayanlar içinseprotezsiz göğüs küçültme operasyonunu tavsiye ediyoruz.”

Kenan Acıkök, doğum sonrası kilo verememe oranlarının yükseldiğine işaret ederek estetik ve plastik cerrahiye duyulan ilgiyi değerlendirdi. Uygulanan başarılı yöntemlere dikkat çeken Acıkök, göbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe operasyonlarının kesin çözüm olduğunu söyledi.

“Anneliği Ertelemek Çare Olmamalı”

Anne olmayı öteleyen kişilerin kaygılarına dikkat çeken Kenan Acıkök şu açıklamalarda bulundu:
“Eskiye nazaran doğum kilolarının yeteri ölçüde verilemediği bir gerçek. Çünkü günümüzün beslenme ve çalışma koşulları buna izin vermiyor. Ancak buna rağmen anneliği ertelemekçare olmamalı.Karın germe, liposuction ve göğüs estetiği operasyonları neticesinde annelik öncesi halinize geri dönmeniz mümkün. Gelişen estetik ve plastik cerrahisi yöntemleri kaygıları giderir nitelikte.”

Acıkök, “Estetik operasyonlar güvenli mi?” sorusu ile ilgili de son yıllarda akıllarda soru işaretleri kalmadığını kaydetti.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle