Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Erkeğin Organı Paratoner Gibi!

Erkeğin penisinin paratoner gibi olduğu belirtilerek, genel sağlık durumu iyi olan insanların, cinsel sağlığının da da iyi olma ihtimali...

Erkeğin penisinin paratoner gibi olduğu belirtilerek, genel sağlık durumu iyi olan insanların, cinsel sağlığının da da iyi olma ihtimalinin yüksek olduğu açıklandı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu, erkeğin penisinin paratoner gibi olduğunu belirterek, genel sağlık durumu iyi olan insanların, cinsel sağlığının da da iyi olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ekmekçioğlu, dünya genelinde önümüzde 20 yılda sertleşme sorunu yaşayan erkek sayısının 300 milyonu bulacağını da belirtti.

Kayseri Hilton Otel’de Türk Androloji Derneği tarafından düzenlenen ‘Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyor’ isimli toplantıda konuşan Prof. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu, erkeklerin bugünkü sosyal ekonomik şartlarda çok daha zorlanan birey olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ekmekçioğlu şöyle konuştu:

“Androloji erkek bilimidir. Erkek bugünkü sosyal ekonomik şartlarda çok daha zorlanan bir bireydir. Bununla birlikte erkeklerin cinsel sorunları da giderek artmaktadır. Cinsel sağlık ya da cinsel sağlıksızlık diye bir şey yoktur. Cinsel sağlık, kişinin genel sağlığının yansımasıdır. Genel sağlık durumu iyi ise, cinsel sağlığın iyi olma ihtimali yüksektir. Kişinin cinsel sağlığı iyi ise, genel sağlığı da iyidir sonucuna ulaşabiliriz. Erkeğin penisi paratoner gibidir, çeker ya da sorunu gösterir. Cinsel sorunlar için bizim toplumda bir sağlık kuruluşuna başvuranların sayısı çok azdır. Belki bu konu sosyal bir olgudur. İnsanlar cinsellik konusundaki şikayetlerini belli etmede utanıyor.”

Cinsel Sorunun Altında Başka Hastalık Olabilir

rof. Dr. Ekmekçioğlu, dünyada 150 milyon kişinin cinsel sorunu olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunların başında sertleşme sorunu geliyor. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde bu sayı 300 milyonu aşacak. Ülkemizde de bu sayının 7 milyon gibi olduğunu tahmin ediyoruz. Toplumumuzda erkeklik konusunda belli düzeyde bir sorun var. Ekonomik kriz ortamı bu sorunu daha da tetikliyor. Bize kişiler keşke başvursa da diğer sağlık sorunlarını da ortaya çıkarırız. Hasta ‘cinsel sorunum var’ deyip, şeker hastası olduğunu da öğrenebiliyor. Cinsel sorunların altında başka hastalıkların olma olasılığı da fazladır. Kişiler genel sağlıklarına iyi baksın. Kişilere göbeğinize bakın tavsiyesinde bulunuruz. Ortalama göbek çevresi 100 santimetrenin üzerindeyse, ciddi cinsel problemlere yakalanma olasılığı artacaktır.”

Prof. Ekmekçioğlu, cinselliğin beyinde başladığını vurgulayarak, cinsellik açısından insanın iç dünyasının rahat olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Türk Androloji Derneği tarafından Mimarsinan Parkı girişine kurulan sağlık tırında ereklerin şeker, tansiyon ve yağ kütle oranı ücretsiz olarak ölçüldü. Yoğun ilgi gören sağlık taramasına, orta yaş erkeklerin katılması dikkat çekti. Türkiye’nin 14 ilini ziyaret edecek sağlık tırı ile 50 bin erkeği sağlık kontrolünden geçirilmesi planlanıyor.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle