Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Bebeği hangi sıklıkta emzirmek gerekir?

Her annenin bilmesi gerekenleri uzmanımız Dr. Hatice Karaböcüoğlu'na sorduk. Emzirmenin yararları nelerdir? Bebeği ne zaman dek emzirmek...

Her annenin bilmesi gerekenleri uzmanımız Dr. Hatice Karaböcüoğlu'na sorduk. Emzirmenin yararları nelerdir? Bebeği ne zaman dek emzirmek gerekli? Emzirmenin anneye de faydası var mı? 

Bu arada, çalışan anneleri de unutmadık. Anne sütü neden önemlidir? Çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimine nasıl bir katkısı vardır?

Anne sütü ile beslenen ve anne sütü beslenmeye bebekler arasında ne fark vardır? Kemik erimesine iyi mi gelir? Hamilelik dönemine alınan kilolara faydası var mıdır? Vücudu nasıl etkiler? En az ne kadar emzirilmeli? Bebek kendi mi vazgeçmeli? Anne sütü ne zamana dek üretilir?

Süt olduğu ve bebek emdiği halde emzirme ne zaman kesilmeli? Anne sütü yeterli olsa da ne zaman başlanmalı? Annenin sütü yetersizse ne zaman başlanmalı? Ne tür ek besinlerle başlanmalı? Bebek her ağladığında emzirmeli mi? Günde kaç kez emzirmek doğru? İştah atağı nedir? Bebeğin doyduğunu nasıl fark ederiz? Aylara göre nasıl değişir? Anne sütü buzdolabında korunur mu? Anne sütünü ne kadar bekletebiliriz? Biberondan emzirmenin sakıncası var mıdır? Bu konuda nelere dikkat edilmelidir?

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle