Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Erkekler, gülümseyen kadınlardan hoşlanıyor

Bir erkeğin ilgisini çekmenin en kolay yolu gülümsemesini bilmek. Erkekler, gülümseyen kadınlardan hoşlanıyor ve bu kural yıllar boyu hiç de...

Bir erkeğin ilgisini çekmenin en kolay yolu gülümsemesini bilmek. Erkekler, gülümseyen kadınlardan hoşlanıyor ve bu kural yıllar boyu hiç değişmiyor. 

Erkeklere göre kadınlar, kadınlara göre de erkekler anlaşılmaz birer varlık. Bu, kısmen doğru, kısmen yanlış. Evet, arada büyük farklılıklar var ve bundan dolayı da, iki taraf birbirini yanlış anlıyor ve yorumluyor.

Kadınların Mars’tan, erkeklerin de Venüs’ten geldiğini iddia eden Amerikalı yazar John Gray, “Mars ve Venüs Flört Ediyor” adlı kitabında, iki tarafa da önerilerde bulunarak, “sırlar” veriyor.

John Gray, katıldığı seminerlerde birçok kadının yanına gelip, başta “Ne denli harika bir ilişkileri” olduğunu söyledikten sonra, “ama bir türlü yürütememekten” yakındıklarını anlatıyor. Gray’a göre, kadınlar için erkekler hâlâ bir sır. Kadınların kendisine yönelttikleri sorulardan da genellikle erkekleri yanlış anladıklarını ve yorumladıklarını çıkarıyor.

Kadınların soruları genellikle hep aynı konuyu içeriyor; “Sevgi dolu ve yaşam boyu sürebilecek bir ilişkiyi nasıl sağlayabilirim?”

“Kadınlar bir ilişkide gereksinim duydukları şeyleri elde edeceklerinden emin olmak isterler,” diyor John Gray.

Yaklaşımlar farklı
Erkeklerin soruları, kadınlarınkinden oldukça farklı. Onların soruları, ilişkilerinde başarılı olmaya odaklanmış bulunuyor. Ve tabii onlar da kadınları yanlış anlayıp yorumluyorlar.

Kısacası, erkeklerin ve kadınların soruları, flört konusundaki farklı yaklaşımlarını gösterse de, ortak olan yanlarını da ortaya çıkarıyor. O da şu; erkekler ve kadınlar ilişkilerinin sevgi dolu olmasını isterler ama her iki taraf da birbirini kesinlikle anlayamaz. İşte uzmanlara göre birbirimizi yanlış değerlendirmemiz, ilişkilerimizin istemeyerek de olsa yıpranmasına neden oluyor. Kadın ilişkisini yanlış bir seçim olarak değerlendirip, sevgilisini tüm erkekler gibi evlilikten kaçan biri olarak görürken, erkek de sevgilisini; özgürlüğünü elinden almaya çalışan kadınlardan biri olarak görür.

Gray, kitabında bu farklılıklardan yola çıkarak iki tarafa da birbirlerini anlamalarını sağlayacak ipuçları veriyor.

Erkeğin ilgisini çekmek
İşte bizim ilgimizi çeken bir bölüm: “Erkekler gülümseyen kadınlardan hoşlanır”. Şunları söylüyor bu bölümde Gray:

“Bazen öylesine farklı bir şey olur ki, erkeğin bir bakışı, kadının ona yoğun ilgi duymasına neden olur. Aynı şekilde kadın gülümsediğinde ya da kahkahalarla güldüğünde erkeğin içinde bir takım duyguların uyanmasına neden olur. Adı konmayan bu şey açıklanabilir; erkeğin kendisini erkek gibi hissetmesine neden olan, kadının etrafa saçtığı enerjidir..

Kadın, erkeğin kendini daha fazla “erkek” hissetmesine neden olduğunda, erkeğin bedenini yoğun bir yakınlaşma duygusu sarar ve tüm benliğini bu amaç doldurur.

Kendini daha iyi hisseder ve kadının gereksinimlerini yerine getirme dürtüleri tüm benliğini kaplar, kadınla birlikte olmak, onu yakından tanımak ister ve gizemli bir şekilde yaşamı birden daha anlamlı olmaya başlar. Kadını kazanma umuduyla heyecanlanır ve ‘onu mutlu edebilirim’ düşüncesiyle özgüven kazanır.

Erkekler neyi sever neyi sevmez?
Kadın erkeğin yanında gerçek kimliğini sergilerse erkek bundan çok hoşlanır. Olaya erkeğin bakış açısından baktığımızda, kadının kendisinden farklı olması, kadını onun gözünde çok çekici kılar. Kadın dürüstçe kimliğini ortaya koyduğunda kadınca bir ışık saçar ve erkek de ışığın kendisini mıknatıs gibi çektiğini hisseder. Kadının rahat tavırları ve kendini özgürce ifade edebilmesi erkeğin ilgisini dorukta tutar. Kadın erkeğin yanında hiçbir yapay davranışa girmeden, olduğu gibi davranırsa erkek de onunla birlikte olduğunda değişmek zorunda olmadığı mesajını alır.

Kadın olduğu gibi davranmaktan vazgeçip, daha sevimli bir tavır takınmaya çalıştığında ise erkek ilgisini yitirir. Bu, erkeği olumsuz etkilemekle kalmaz, kadının yanındayken kendisinin de farklı davranmak zorunda olduğunu hatırlatır.

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle