Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar:

latest

Cildinizi gençken koruyun!

Cildiniz kırışmadan, donuklaşmadan, gözenekler tam olarak belirginleşmeden önlem alın. Ne kadar erken yaşta tedbir alırsanız o kadar kalitel...

Cildiniz kırışmadan, donuklaşmadan, gözenekler tam olarak belirginleşmeden önlem alın. Ne kadar erken yaşta tedbir alırsanız o kadar kaliteli yaşlanırsınız. İşte birkaç öneri

Yirmili yaşlar cildin en iyi olduğu, henüz kırışıklıklardan haberdar olmadığımız yaşlar. Otuzlar ise yavaş yavaş göz altı çizgileriyle tanıştığımız, aynada kaz ayaklarını fark etmeye başladığımız, yaşlanma sürecine girdiğimiz yıllar. Kırklar, kendini göstermeye başlayan çizgilerin; elliler cildin kendini yerçekimine teslim ettiği yaşlar! Yerçekimine karşı koymak elbette imkânsız ancak, 20’li yaşlardan itibaren bilinçli bir cilt bakımıyla yaşlanma sürecini yavaşlatabilir, çizgilerin derinliğini azaltabilir, cildin canlılığını daha uzun süre koruyabiliriz. Nasıl mı? İşte işe yarayan öneriler...

Çevresel faktörlere karşı
Nemlendirici olarak, cildi yenileyerek gözeneklerin küçülmesini sağlayan ve fazla sebum salgısını kontrol altına alan ürünleri tercih edin.

Doğru nemlendirici önemlidir
Henüz görülmeyen fakat oluşmaya başlamış erken yaşlanma belirtileri için geliştirilmiş antioksidanlar açısından zengin nemlendirici seçerek, cildinizin çevresel faktörlere olan direncini artırın.

Yağlanma ve sivilce sorununu çözün
İçeriğinde benzoyl peroxide, salisilik asit bulunan ya da antibakteriyel özellikteki ürünler, sivilce sorununu hafifletir. Varolan sivilcelerin küçülmesini ve kurumasını sağlar. Cildinizi, gözeneklerin tıkanmasına neden olan makyajdan arındırmak ve yağlı görünümden kurtarmak için akneye eğilimli ciltler için tasarlanmış bir ürün ile temizleyin.

Şiş gözlerle mücadele 
Uykusuz geçen geceler, yorgunluk gözaltlarınızın şişmesine neden olur. Endişelenmeyin, doğru ürünlerle bu sorunu çözmek mümkün. İçinde kafein, salatalık ve maya özü bulunan göz kremleri şişliği alır. Durum çok vahimse ve acil bir çözüm arıyorsanız, soğuk suya batırılmış temizleme pamuklarını gözlerinizin üzerinde beş dakika kadar bekletin.

Güneş koruyucu kullanın
Cildinizin gençliğini mümkün olduğunca uzun süre korumak istiyorsanız en az SPF 30 faktörlü bir güneşten koruyucu kullanmanız gerekiyor. Etkili bir koruyucu güzellik rutininizin vazgeçilmezi haline getirmezseniz, 30'lu yaşlarınıza varmadan güneş lekeleri, ince kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi sorunlarla yüzleşirsiniz.

Serpil Çekin

Kaynak: HT Hayat

Hiç yorum yok

Yaşam Televizyonu sayfalarındaki yazılar hakkında her türlü eleştiri, yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Teşekkürler.

Önizle